skip to Main Content

Christian Lacroix

Logo Christian LacroixChristian Lacroix se narodil v roce 1951 ve francouzském městečku Arles. Už jako dítě si do bloku čáral skici historických kostýmů. Na univerzitě v Montpellier vystudoval dějiny umění, poté pokračoval ve studiích na Sorboně a současně i na École du Louvre v Paříži, měl ambice stát se kustodem muzea.

Foto Christian LacroixJeho disertační práce na Sorboně byla věnována tématu oděvu francouzského dvora 18. století. Od roku 1978 začal pracovat pro značku Hermès a o tři roky později také pro značku Jean Patou, kde se pustil do tvorby své značky v barokním stylu. Christian Lacroix si svůj vlastní obchod otevřel v roce 1987.

Módní tvorba

Christian Lacroix způsobil svým vstupem do módního světa opravdové pozdvižení. Jeho tvorba překypuje barevností, extravagancí a luxusem. Jeho až dech beroucí módní kreace inspirované historickými a divadelními kostýmy a rovněž folklórem získaly velkou oblibu a Christian Lacroix se díky nim stal pojmem ve světě módy, což dokazuje i udělení ceny CFDA pro nejvýznamnější módní návrháře. Christian Lacroix navrhuje šaty pro známé hollywoodské celebrity jako například svatební šaty pro zpěvačku Christinu Aguileru.

Móda Christian Lacroix

Parfémy Christian Lacroix

V roce 1990 vydal svůj první parfém s názvem C´est La Vie, flakónek byl navržen jak jinak než v krásném historickém – barokním stylu. Parfémy od Christiana Lacroixa jsou originální a exkluzivní a jsou určeny pro náročné ženy i muže. Jsou to výrazné, neodolatelné vůně, jenž dají vyniknout vaší osobnosti, stylu a image. V současné době je jméno Christiana Lacroixa ve světě parfémů spojováno s kosmetickou společností Avon, pro kterou v roce 2007 uvedl na trh parfémy Christian Lacroix Rouge pro dámy a Christian Lacroix Noir pro pány, novinkou je parfém s názvem Christian Lacroix Absynthe.

Móda Christian Lacroix

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top