skip to Main Content

Arc’teryx

Arc'TeryxFirma Arc’teryx vznikla v roce 1989 ve Vancouveru v Kanadě. Jméno značky je odvozeno od jména nejstaršího známého ptáka Archaeopteryxe, stejně tak i logo firmy, které připomíná nejzachovalejší kostru tohoto ptáka. Společnost vyrábí outdoorové, lezecké a hlavně lyžařské oblečení. Zakladatelé David Lane a Geremy Guard zpočátku vyráběli lezecké vybavení, později se jejich výroba rozšířila na další produkty.

Funkčnost a jednoduchost

Společnost Arc’teryx prošla dlouholetým vývojem svých výrobků a v současné době je mezi předními výrobci oblečení a doplňků pro outdoor a zimní sporty. Hlavním cílem Arc’teryx je udržet jejich výrobky funkční, zároveň zjednodušit jejich design a udržet kvalitu a spokojenost svých zákazníků na vysoké úrovni. Firma úzce spolupracuje s textilními výrobci, kteří jí pomáhají v rozvoji nejvýkonnějších a nejodolnějších materiálů, aby se maximalizovaly výkonnostní vlastnosti jejich výrobků.

Rozvoj i manufakturní výroba

Firma Arc’teryx je jednou z mála severoamerických outdootových společností, která má vlastní domácí výrobní zařízení. To společnosti umožňuje snadno vytvořit efektivní výrobní procesy, a tak vytvářet kvalitní vlastnosti svých materiálů, kterých ostatní výrobci dosahují jen velmi těžko. V současné době se ale produkce firmy rozšířila i do dalších zemí, jako je například USA, Čína, Vietnam, Itálie či Filipíny, ovšem manufakturní výroba v domácí Kanadě stále zůstává.

Kvalitní materiály

Dva základní materiály, které společnost Arc’teryx používá, jsou Softshell a Hardfleece. Ze softshellových materialů jsou především vnější vrstvy, nabízejí neomezenou mobilitu a jsou velmi odolné.  Hardfleecové jsou především střední izolační vrstvy oblečení s hladkým vnějším povrchem a vysokou odolností proti protření, jsou velmi prodyšné a rychleschnoucí. Arc’teryx po dlouhém vývoji představil i první nepromokavý zip, vyrobený z pruhu tenkého polyuretanu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top