skip to Main Content

Alexander McQueen

Logo Alexander McQueenJak už to tak bývá, největší géniové bývají i nejvíce kritizování. Nijak tomu nebylo ani u mladého návrháře Alexandera McQueena, který šokoval jak širokou veřejnost, tak své kolegy a také novináře. Alexander založil svou módní značku teprve v roce 1992. Za krátkou dobu se však jeho modely dostaly do podvědomí lidí především díky originalitě, perfektním střihům a temné sexy estetice. Kritiku a zároveň velkou oblíbenost si značka zasloužila díky extravaganci a popírání zarytých konvencí.

Pryč se snobstvím

”Nikdy jsem se nechtěl podobat Lagerfeldovi a nehodlám si na snoba hrát ani nyní.”

Alexander McQueen je dobře znám díky očividnému nesouhlasu se snobskou módou. Zastává názor, že oblečení bychom si měli vybírat srdcem, nikoliv podle toho, zda se na kolekcích objevuje monogram známé firmy, kterým bychom se pak chlubili před svými známými.

Móda Alexander McQueen

Praxe u prince Charlese

Nedostudovaný mladík z Londýna opustil v 16-ti letech školu a šel pracovat do místních krejčovských dílen. Svůj talent stále rozvíjel. Šil obleky pro slavná jména jako princ Charles či Michail Gorbačov. Díky spolupráci se slavnými návrháři se dostal na prestižní školu, kde začal prezentovat své mistrovské kolekce. Originalita a extravagance vévodila i prvním modelům.

Móda Alexander McQueen

Značka, která šokuje

Poprvé značka Alexander McQueen vystoupila na svět s kolekcí Highland Rape. Svět módy byl doslova šokován, jelikož kromě krajkových šatů byly modelky na molu potřísněné krví. Navzdory tomu stojí za vší zlobou perfektně střižené kolekce a nakažlivá sexy estetika.

Móda Alexander McQueen

Kolekce hýřící barvami

Kolekce pro rok 2009 je samozřejmě nevšedně originální a plná nápaditých zlepšení. Vzory a motivy jsou natolik originální, že dokázaly uvést do pozadí veškeré linie a střihy, které se také úžasně povedly. Barevné kreace na šatech někdy připomínají exotickou rostlinu, jindy například motýla. Jak vidíte originalitě se meze nekladou. Šmrnc a sex-appeal nechybí ani jednobarevným modelům, kterých je ale značná menšina. V těchto kolekcích vévodí většinou leskle šedočerná barva.

Kdyby jste měli možnost podívat se na všechny modely značky Alexander McQueen, získali by jste pocit, že návrháři této značky používají snad všechny odstíny barev, které na světě existují. Více vnímavým jedincům by se dokonce zdálo, že se snažili najít odstíny nové.

Móda Alexander McQueen

V jednotlivých outfitech jsou většinou použity 3 barvy a jejich odstíny. Alexander například vezme odstín černé, červené a bílé, přičemž u červené použije různé druhy odstínů této barvy.

Patříte-li mezi osobnosti, které se považují za jedinečné, pak můžete vyzkoušet módu značky Alexander McQueen, jež je také velmi osobitá. Každý člověk je original, proto by jste se i vy měli odívat originálně, například značkou Alexander McQueen, která tento úkol splňuje nadmíru dobře.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back To Top