Archív | Září, 2008

Emily the Strange

Logo značky Emily the StrangeZačátek kariéry černovlasé slečinky Emily the Strange byl poměrně nenápadný. Skateboarder Rob Reger a jeho firma produkující oblečení, Cosmic Debris, začala tuto nově vzniklou ikonu nejprve podávat ve skateshopech a na koncertech v podobě samolepek či odznáčků.

Vše vzniklo doslova na koleně v garáži v Santa Cruz, kde se rovněž objevila první kolekce triček, která měla tuto černovlasou dívčinu se čtyřmi černými kočkami co možná nejlépe vystihnout. Poté odstartovala obrovská vlna popularity, Cosmic Debris nabíralo stovky nových zaměstnanců a v plánu byl také celý obchod zasvěcený jen a pouze Emily. Vzhledem k tomu, že se toto oblečení silně zakořenilo v tehdejším mainstreamu, vzniklo na motivy Emily the Strange i několik komiksů.

Ukázka oblečení Emily the Strange

Oblečení značky Emily the Strange

Pokud by vás něco o této slečince, která vydělala miliony, zajímalo, pak vězte že je jí teprve 13 (narozeniny slaví 23. září). Typické jsou černé vlasy, černé šaty a stejně tak černé punčocháče. I když by to někomu mohlo přijít neskutečné, vlastní jméno a speciální znaky má i každá z jejích koček. Sabbath poznáte podle jizvy na levém uchu – tu si nejspíše zavinila svým chováním. Ráda totiž vyvolává konflikty a jejím oblíbeným slovíčkem je „dude“. Typickým znakem Nee-Chee je černobíle pruhovaný ocas, naopak Milese poznáte podle bílého X na pravém oku. Zároveň je považován za nejvíc kreativního ze skupiny. Mystery je vůdce čtveřice, má nejblíže k Emily a dá se poznat podle bílé hvězdy na pravém oku.

Celou touto slibnou pětkou je poznamenána kolekce oblečení, kde se vedle triček, kabelek nachází třeba také zapalovače a spodní prádlo. Nejvíce používanými barvami jsou samozřejmě černá a pak také tmavě červená, zvýrazňující ďábelskou povahu této antihrdinky.

Jak silnou základnu si značka vybudovala, o tom mluví třeba i údaje z takzvaného Society Of Strange. To je oficiální internetový fanklub, který v současnosti hlásí téměř sto tisíc členů ze všech koutů světa. Ti se navzájem nazývají „strangers“ tedy podivíni, je tedy jasné že jdou ruku v ruce s kultem, který Emily nasadila.

Ukažte, že máte rádi značku Emily the Strange!

Pokud chcete dát všem okolo jasně najevo, jakou značku máte nejraději, zkopírujte si kód níže (stiskem CTRL+C pro kopírování, CTRL+V pro vložení) na svůj profil, do svého blogu nebo na své stránky! Díky tomu se každý dozví, jakou značku máte nejraději.

Logo Emily the Strange

Kde koupit oblečení Emily the Strange

Sháníte trička, mikiny nebo jiné doplňky Emily the Strange? Seznam obchodů (e-shopů), kde se dá koupit zboží značky Emily the Strange na tomto místě najdete již brzy. Pokud o nějakém víte, můžete se o to podělit do diskuse.

Uloženo v kategorii oblečeníKomentáře (5)

Fugu

Logo značky FuguVrtá vám hlavou, co vlastně ono tajemné Fugu v názvu značky znamená? Jedná se prudce jedovatou rybu, kterou si oblíbili labužníci zejména z Japonských oblastí. Velmi důležitá je v tomto případě příprava. Pokud při ní kuchař udělá nějakou tu chybu, může být porce pro jeho strávníka tím posledním, co pozře.

Ukázka oblečení Fugu

Oblečení značky Fugu

Motiv této ryby se nachází také přímo na oblečení, které se mimochodem vyrábí od roku 2006. Jde tedy o firmu poměrně čerstvého data , jejíž výrobky jsou z velké části tuzemské, přičemž zlomek je také vyráběn v zahraničí. K tomu jsou využívány továrny výhradně s certifikátem Sweatshopfree. Ten zaručuje, že se zaměstnanci je nakládáno podle jejich práv, zaměstnavatelé se řídí zákoníkem práce, nedochází k drastickým přesčasům a pro výrobu nejsou ani zneužívány děti. Většinou jde o firmy, které se starají o snížení nezaměstnanosti v oblastech, kde je tato hladina kritická.

Fugu je tedy značka oblečení, která si dává za cíl přicházet s originálními motivy a nápady a předkládat je na kvalitních materiálech.

Ukažte, že máte rádi značku Fugu!

Pokud chcete dát všem okolo jasně najevo, jakou značku máte nejraději, zkopírujte si kód níže (stiskem CTRL+C pro kopírování, CTRL+V pro vložení) na svůj profil, do svého blogu nebo na své stránky! Díky tomu se každý dozví, jakou značku máte nejraději.

Logo Fugu

Kde koupit oblečení Fugu

Sháníte trička, mikiny nebo tašky Fugu? Seznam obchodů a e-shopů, kde se dá koupit zboží značky Fugu, na tomto místě najdete již brzy. Pokud o nějakém víte, můžete se o to podělit do diskuse.

Uloženo v kategorii oblečeníKomentáře (0)

Funstorm

Logo značky FunstormJiž od roku 1990 se začala psát historie jedné ze známějších českých skatových značek – Funstorm, krátce FNS. U zrodu stál jako vždy nadšený jezdec na snowboardu. Ale vzhledem k poměrně nerozvinuté kultuře a nedostatku vybavení bylo poměrně obtížné nalézt kvalitní oblečení, které by si na svah mohl vzít. Začal tedy na něčem svém pracovat, což vyústilo v první kolekci značky Storm, která se na pultech obchodů objevila kolem roku 1994.

Ukázka oblečení Funstorm

Oblečení značky Funstorm

Začátky samozřejmě nebyly v tolik masivním měřítku, jako je tomu dnes a na pultech se dalo najít jen několik málo kusů. Značka se ale mezi vyznavači tohoto sportu velmi rychle provalila a to vlastně kvalitní oblečení za relativně dostupnou cenu vyneslo na vrchol. Otázka spuštění také dámské kolekce pod značkou StormGirl tedy byla nasnadě.

Dalším zlomovým byl rok 1999, kdy firma poprvé vstoupila na evropské trhy a s tím šlo ruku v ruce přejmenování na Funstorm, což je značka jak ji známe nyní a kterou si oblíbili vyznavači snowboardu, skateboardu či BMX. Stejně jako další značky, také tato má svůj vlastní tým profíků, kteří oblečení nejen nosí, ale i přispívají cennými radami při jeho návrhu. Patří mezi ně kupříkladu Tomáš Kašpárek, Martin Prouza nebo ze slečen Eliška Šírová a Lucie Janouchová.

Ukažte, že máte rádi značku Funstorm!

Pokud chcete dát všem okolo jasně najevo, jakou značku máte nejraději, zkopírujte si kód níže (stiskem CTRL+C pro kopírování, CTRL+V pro vložení) na svůj profil, do svého blogu nebo na své stránky! Díky tomu se každý dozví, jakou značku máte nejraději.

Logo Funstorm

Kde koupit oblečení Funstorm

Sháníte trička, mikiny, bundy, kalhoty nebo jiné doplňky od Funstorm? Seznam obchodů a e-shopů, kde se dá koupit zboží značky Funstorm, na tomto místě najdete již brzy. Pokud o nějakém víte, můžete se o to podělit do diskuse.

Uloženo v kategorii oblečeníKomentáře (0)

Horsefeathers

Logo značky HorsefeathersPříběh značky Horsefeathers je povídáním o nadšeném snowboardistovi, který sportu věřil již v roce 1989, kdy byl ještě doslova v plenkách.
Přečíst celý článek

Uloženo v kategorii oblečeníKomentáře (7)

Meatfly

Logo značky MeatflyMeatfly je česká skatová značka, která vznikla v devadesátých letech dvacátého století. Pokud byste trvali na přesném roku, pak se můžeme bavit o letopočtu 1995. Jedná se o další z uskupení, které začalo vznikat při masivnějším rozvinutí skateboardingu a snowboardingu a u této cílové kategorie zůstali tvůrci až dodnes.

Ukázka oblečení Meatfly – batohu, trička, mikiny

Oblečení značky Meatfly

Jejich oblečení je důsledkem práce mnoha grafiků se vztahem ke skatové kultuře, přičemž do obchodů se dostává s využitím kvalitního materiálu, zároveň ale i s důrazem na rozumnou cenu. Když se řekne Meatfly, může si většina představit značková trika, mikiny, kalhoty, stejně jako batohy, bundy a speciální sportovní vybavení. Pro snowboarding a skateboarding a jejich vyznavače firma dokonce poskytuje také chrániče a další zboží.

Ukažte, že máte rádi značku Meatfly!

Pokud chcete dát všem okolo jasně najevo, jakou značku máte nejraději, zkopírujte si kód níže (stiskem CTRL+C pro kopírování, CTRL+V pro vložení) na svůj profil, do svého blogu nebo na své stránky! Díky tomu se každý dozví, jakou značku máte nejraději.

Logo Meatfly

Kde koupit oblečení Meatfly

Sháníte trička, mikiny nebo batohy Meatfly? Seznam obchodů a e-shopů, kde se dá koupit zboží značky Meatfly, na tomto místě najdete již brzy. Pokud o nějakém víte, můžete se o to podělit do diskuse.

Uloženo v kategorii oblečeníKomentáře (0)

Nugget

Logo značky NuggetSpolečnost Nugget Clothing Systems vznikla kolem roku 1999, kdy se dala dohromady partička lidí s dřívějšími zkušenostmi s produkcí oblečení a společnými koníčky – snowboarding, skateboarding, hudba. Jejich cílem bylo doplnit trh a zároveň nechat vzniknout originální značku, která by ve svém provedení odrážela všechny věci, které mají rádi. Přečíst celý článek

Uloženo v kategorii oblečeníKomentáře (1)

Ověřené obchody

Female 3 Beate Uhse Sex online obchod - riskujte jediný pohled ... Sexy spodní prádlo, hra?ky, DVD a mnohem více! Crocs
Společenská móda Halens Klikněte zde

 

MojeZnačka.cz na Facebooku

 

 

Vyber si značku

Abercrombie & Fitch, Adidas, Adio, Agent Provocateur, Alberto Fermani, Alexander McQueen, Alpine Pro, Ann Christine, Anne Klein, Azzaro, Baby Phat, Balenciaga, Banana Republic, BAPE (A Bathing Ape), Baťa, Beltissimo, Ben Sherman, Bench, Benetton, Bershka, Betsey Johnson, BiBA, Bijou Brigitte, Billabong, Blažek, Bluemarine, Botas, Brooks Brothers, Bugatti, Burberry, Burton, Bushman, Bvlgari, C&A, Calliope, Calvin Klein, Calzedonia, Camaieu, Camel Active, Carhartt, CCC, Cesare Paciotti, Chanel, Christian Dior, Christian Lacroix, Church, Circa, Converse, Cottonfield, Crocs, Cropp Town, DaKine, DC Shoes, Deichmann, Desigual, Deuter, Diesel, DKNY, Dolce & Gabbana, Dunlop, DVS Shoes, Eastpak, Ecco, Ecko unltd., Ed Hardy, Electric Visual, Emily the Strange, Envy, Ermenegildo Zegna, éS, Escada, Esprit, Etnies, Everlast, EXE Unltd., F&F Móda, Fallen, Festina, Fornarina, Forum, Fox, Frederick’s of Hollywood, Fugu, Funstorm, G-Star, Gant, Gap, Gas, Geox, Giorgio Armani, Gucci, Guess, Guru, H&M, Halens, Hannah, Harvie & Hudson, Heelys, Hello Kitty, Hermès, Hilditch & Key, Horsefeathers, Hudy Sport, Hugo Boss, Humanic, Independent, Intimissimi, Iron Fist, Jack Wolfskin, Junk Food, Kappa, KappAhl, Kara Trutnov, Killtec, Klenoty Aurum, Lacoste, Levi’s, Lindex, Loake, Loap, Lonsdale, Louis Vuitton, Lush, Mango, Marc Jacobs, Marks & Spencer, Marks and Spencer, Max Mara, Meatfly, Mexx, Miss Sixty, Mustang, Nautica, New Yorker, Next, Nike, Nina Ricci, Nixon, Nugget, O’Neill, OILILY, OP Prostějov Profashion, Orsay, Paul Frank, Pepe Jeans, Pierre Cardin, pietro filipi, Pimkie, Power, Prada, Private Member, Promod, Protest, Pull & Bear, Puma, Quiksilver, Ralph Lauren, Ramsey London, Reebok, Rejoice, Replay, Represent, Reserved, Rip Curl, Roxy, Salewa, Samsonite, Schiesser, Steilmann, Supremebeing, Swarovski, Takko Fashion, TALLY WEiJL, Tatuum, Terranova, Tezenis, The North Face, TIME OUT, Tom Tailor, Tommy Hilfiger, Topgal, Topshop, Triumph, Umbro, Vagabond, Vans, Versace, Victoria’s Secret, Vigoss Jeans, Viktor & Rolf, Vivienne Westwood, Volcom, Von Dutch, WeSC, Wildcat, Wrangler a Lee, Yves Saint Laurent, Zoo York,

 

 

Spřátelené stránky

Změna jazyka

Czech flagItalian flagChinese (Simplified) flagPortuguese flagEnglish flagGerman flagFrench flagSpanish flag
Japanese flagArabic flagRussian flagGreek flagDutch flagBulgarian flagCroatian flagDanish flag
Finnish flagPolish flagRomanian flagSwedish flagNorwegian flagCatalan flagFilipino flagIndonesian flag
Lithuanian flagSerbian flagSlovak flagSlovenian flagUkrainian flagVietnamese flagTurkish flagHungarian flag
Technorati Profile